آبشار آرپناه

برای مشاهده کامل این جاذبه توسط گوشی تلفن همراه، مسیریابی دسترسی به آن، مشاهده نظرات دیگران و شرکت در نظرسنجی،

اپلیکیشن راهنمای گردشگری خوزستان دگر

را روی گوشی خود نصب کنید

 

روش‌های دانلود اپلیکیشن دگر :


1. استفاده از سایت یا اپلیکیشن کافه بازار


2. وب سایت دگر (لینک بالا)


3. ارسال پیامکی عدد یک به شماره 10009106114124


آبشارهای آرپناه یا آبشارهای کسد در ۴۵ کیلومتری شمال شرقی شهرستان لالی قرار دارد؛ و از مکان‌های دیدنی و توریستی شهرستان لالی است؛ که دارای باغ‌های و درخت‌های سرسبز می‌باشد.

از امکانات این منطقه گردشگری می‌توان به ایجاد پلهای ارتباطی، سروسیهای بهداشتی، نمازخانه، مغازه، سکو و آلاچیق اشاره کرد.

آبشارهای آرپناه چشمه بزرگی از دل کوه سرازیر می‌شود که در مسیر خود به شکل آبشارهای درآمده است و که می‌تواند و در طول مسیر آب آن چند آسیاب وجود دارد که آسیاب‌های پلنگ و نهنگ از مشهورترین آنها هستند که با طی مسیری طولانی و پیوستن به آب چشمه تلوک (بی بی ترخان) و چشمه آب شور (سور) در پایین دست به رود کارون می‌ریزد.

قرار گرفتن این مکان در بین کوه‌ها و وجود خود آبشار باعث خنکی نسبی این مکان در تابستان‌ها شده است.

در سالهای اخیر پروژه تجهیز و ایجاد زیرساخت‌ها توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در این مکان انجام شده که احداث پل عابر پیاده برای ارتباط طرفین رودخانه آبشار، احداث نمازخانه، ساختن آلاچیق و سکوهای بتنی برای مسافران، احداث پارکینگ و سرویس بهداشتی از موارد این پروژه است.

آبشار آرپناه همه ساله پذیرای مسافران زیادی از سراسر استان و کشور می باشد.

قرار گرفتن این مکان در بین کوه ها و وجود خود آبشار باعث خنکی نسبی این مکان حتی در تابستان ها شده است، همچنین نزدیک بودن چشمه به آبشار باعث سردی آب آن شده که آب تنی در آن در فصل گرم لذت خاصی دارد.

شهرستان لالی از یک سو به رشته کوه های زاگرس منتهی می شود و یا به عبارت دیگر در قلب زاگرس جای گرفته است و دارای آب و هوای نسبتا معتدلی می باشد که البته در ماه های گرم سال از گرمای استان خوزستان در امان نمی باشد.